?>
  • 56 474 23 44, 56 649 88 50
  • cit@mcknml.pl

Rozrywka i zabawa

Browar Nowomiejski

Browar rzemieślniczy, który od wielkich browarów koncernowych różni się nie tylko dużo mniejszą skalą produkcji, ale przede wszystkim podejściem do piwa, które powinno być różnorodne, ciekawe, aromatyczne i smaczne. Wysoka jakość stosowanych surowców (jakościowy słód jęczmienny i pszeniczny, różnego rodzaju szczepy drożdży dostosowane do produkowanego gatunku piwa, egzotyczne i bardzo aromatyczne odmiany chmielu) oraz na szeroki asortyment warzonych piw. Oferują piwa klasyczne typu pils, koźlak czy porter bałtycki, nowofalowe jak mocno chmielone piwa w stylu IPA, czy też kwaśne, często owocowe, piwa w stylu sour ale, ale także piwne eksperymenty związane z polską kuchnią i kuchniami świata. W niedalekiej przyszłości planują rozpocząć projekt leżakowania piwa w drewnianych beczkach. Będzie można podziwiać z sali restauracyjnej, a po odpowiednim okresie spróbować specjalnych, limitowanych piw leżakowanych w drewnianych beczkach po mocnych trunkach typu whisky, bourbon, wino czy rum.
Organizowane są cykliczne degustacje piwa nowomiejskiego i piw z zaprzyjaźnionych browarów rzemieślniczych. Dowiesz się z czego i w jaki sposób warzy się piwo, nauczysz się odróżniać piwne style oraz ocenić kolor, aromat i smak piwa. Degustacja alkoholu połączona będzie z foodpairingiem, czyli można nauczyć się jak łączyć piwo rzemieślnicze z jedzeniem. Cykl spotkań degustacyjnych poprowadzi piwowar we współpracy z Szefem kuchni.

Mikołaja Kopernika 9C, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
tel.: 664 465 042
www.browarnowomiejski.pl
www.facebook.com/browarnowomiejski

 

Finisz Bowling Club

Nowoczesne Centrum Rozrywki – Finisz Club to miejscowa kręgielnia. Oprócz gry w kręgle można także zagrać w bilard, a w sobotnie wieczory organizowane są dyskoteki na dwóch salach z różną muzyką, a niektóre piątki karaoke. Dla dzieci Małpi Gaj, w którym mogą spędzić miło czas i grać w gry. Lokal serwuje pizzę oraz Fast-foody.


ul. Grunwaldzka 67, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
tel.: 56 472 56 12
www.facebook.com/FiniszClub

Kurza Góra, Kurzętnik

Kurza Góra to największy ośrodek narciarski w północnej Polsce. Obiekt dysponuje 3 zróżnicowanymi trasami narciarskimi o łącznej długości 2,5 km. Wszystkie trasy są w pełni oświetlone oraz sztucznie naśnieżane. Nowoczesny system naśnieżania wraz z trzema Fabrykami Śniegu pozwala przygotować trasy na najwyższym poziomie, niezależnie od warunków atmosferycznych. Na terenie ośrodka znajduje się szkoła narciarska z osobną trasą dla początkujących, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarsko-snowboardowego oraz kryte lodowisko o powierzchni 800 m² z wypożyczalnią łyżew.
Kurza Góra to również sezon letni, Rodzinny Park Rozrywki z całorocznym Kompleksem Tubingowym, liczne dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw oraz wodny Splash na upalne dni, czynią miejsce wyjątkową atrakcją regionu. Bike Park jego trasy ciągną się pod Wieżą widokową. Na trasach znajdziemy liczne bandy, skocznie, czy stoliki do szlifowania techniki skakania. Utwardzenie terenu ułatwia zjazdy mniej wprawionym kolarzom.
W 2022 roku kompleks oddał do użytku Wieżę widokową jest to pierwsza w północnej Polsce Wieża widokowa z drewnianą ścieżką o długości prawie 2 kilometrów. Wykonana została przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli. Na jej szczyt prowadzą  trzy kładki przebiegające nad trasami narciarskimi ośrodka Kurza Góra. Wieża widokowa to doskonałe miejsce dla osób w każdym wieku. Prowadząca do niej ścieżka jest bogata w edukacyjne i multimedialne opowieści o średniowiecznych czasach.
Do dyspozycji klientów jest także chętnie odwiedzana przez cały rok Restauracja Kurza Góra. Specjalnością restauracji jest oryginalna włoska pizza wypiekana w tradycyjnym piecu, opalanym drewnem oraz dania à la carte pieczołowicie przygotowane przez kucharzy z pasją.


Kurza 1, 13-306 Kurzętnik
tel.: 600436336
www.kurzagora.pl
www.facebook.com/kurzagoraskibikepark

 

Gospodarstwo Agroturystyczne „Stajnia Leźno”, Małe Leźno

Gospodarstwo Agroturystyczne „Stajnia Leźno” położone jest na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Małe Leźno. Wspaniała przyroda, cisza oraz spokój pozwolą każdemu cieszyć się urokiem wiejskiego życia. Konie oraz przestrzeń wokół gospodarstwa pozwolą na aktywny wypoczynek ludziom szukającym tego typu atrakcji. Gospodarstwo specjalizuje się w organizacji obozów jeździeckich dla dzieci i młodzieży, ale mile widziany jest także turysta „niezrzeszony”. Dla niego przygotowano między innymi naukę jazdy konnej, terenową jazdę konną po okolicznych lasach i przejażdżki bryczką lub wozem taborowym. W sezonie letnim w gospodarstwie prowadzone są półkolonie, zielone i białe szkoły, rajdy konne, warsztaty artystyczne, a także imprezy. Zimą organizowane są kuligi, zimowe obozy jeździeckie ale główną atrakcją, którą posiadają jest wyciąg narciarski oraz tor do snowtubingu. Gospodarstwa Agroturystyczno – Ekologicznego „Stajnia Leźno” zadowoli zarówno osoby szukające aktywnego wypoczynku jak i turystów, którzy chcą wypocząć na wsi wśród ciszy i spokoju.

 

Gospodarstwo Agroturystyczno – Ekologiczne „Stajnia Leźno”
Marek i Anna Michalak
Małe Leźno 44; 87-313 Brzozie
tel.: 56 493 56 07, 664 315 480
www.facebook.com/stajnialezno
www.stajnialezno.pl

 

Strzelnica Tylice

W gminie Nowe Miasto funkcjonuje prywatna strzelnica sportowa. Właściciele prowadzą szkolenia strzeleckie z broni palnej w tym z pistoletów Glock oraz karabinów AK-47 kałasznikow i kbks, a także ze strzelby. Strzelnica jest otwartym całorocznym obiektem, przystosowanym do strzelania również po zmroku.
W obiekcie Strzelnica Tylice organizowane są szkolenia dla wszystkich, również dla osób, które nigdy nie miały styczności z bronią palną. Odbywają się tu również kursy przygotowawcze do pozwolenia na broń. Na Strzelnicy w Tylicach organizują imprezy firmowe, integracyjne, spotkania rodzinne oraz wieczory kawalerskie i wieczory panieńskie, a także współorganizują weekendy strzelecko – kajakowe. Strzelnica działa cały tydzień, również w weekendy. Spotkania umawiane są telefonicznie.
Zapraszamy do zakupów w sklepie na ulicy Sienkiewicza 2 w Kurzętniku! Militaria-Tylice


Tylice 36a, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
sklep: www.militariatylice.pl
www.facebook.com/strzelnicatylice
www.strzelnicatylice.pl
tel.: 506 339 235