?>
  • 56 474 23 44, 56 649 88 50
  • cit@mcknml.pl

Spotkanie w Muzeum im. Działyńskich

Spotkanie w Muzeum im. Działyńskich

🏰✨ Witajcie miłośnicy historii i podróżnicy! Informacja Turystyczna w Nowym Mieście Lubawskim ma coś wyjątkowego do zaprezentowania! ✨🏰

Wczoraj mieliśmy niezwykłą okazję odwiedzić perłę naszego miasta – „Dom Aneczki”, który obecnie świeci nowym blaskiem jako Muzeum im. Działyńskich. To było prawdziwe historyczne doświadczenie, które przeniosło nas w czasie, dzięki fascynującym prelekcjom i unikalnym eksponatom.

🛠️ Obecnie trwają intensywne prace nad dalszym wyposażeniem muzeum, ale mogliśmy podziwiać jego wnętrza, w których skrzętnie wykorzystano fragmenty średniowiecznych murów.

🌟 18 maja tego roku nastąpi otwarcie obiektu i wtedy pełne wyposażenie z pewnością oczaruje każdego odwiedzającego. A to jeszcze nie wszystko! Istnieje duża szansa, że jeszcze w tym roku do muzeum trafi żałobna chorągiew Jana Pawła Działyńskiego, dzięki staraniom Fundacja im. Działyńskich, która pozyskała fundusze na jej modernizację.

🏗️ Muzeum ma nie tylko zachować pamięć o rodzie Działyńskich, ale również pełnić funkcję edukacyjną, prezentując bogatą historię regionu.

🔜 Zapraszamy do śledzenia aktualizacji, a już niebawem do odwiedzenia w pełnej krasie. To będzie podróż, której nie zapomnicie!

#NoweMiastoLubawskie#DomAneczki#MuzeumimDziałyńskich#Historia#Kultura#Turystyka

Tomasz

Leave your message